Aktualności 2015

Spływ kajakowy Wisłą „Sześciu wspaniałych”

Policjanci z bydgoskiego komisariatu w Fordonie postanowili pomóc koledze w niecodzienny sposób. Zorganizowali spływ kajakowy Wisłą. „Sześciu wspaniałych” podjęło nierówną walkę z rzeką i zmienną aurą. Wszystko po to, aby zebrać środki na rehabilitację syna policjanta. „Sześciu wspaniałych” to grupa policjantów-kolegów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon. Postanowili zorganizować charytatywny spływ kajakowy rzeką Wisłą od mostu fordońskiego do ujścia rzeki. Start poniedziałek 20 czerwca, finisz w piątek 24 czerwca. Całe przedsięwzięcie służyć ma zebraniu środków na rehabilitację czternastoletniego Rafała, syna jednego z fordońskich policjantów. Rafał jest podopiecznym naszej Fundacji, a środki zebranie podczas niecodziennej akcji zapewnią niezbędną rehabilitację.


27.03.2015 Dzień Patrona w OSW nr 2 w Bydgoszczy

Corocznie z ogromną przyjemnością uczestniczymy w Dniach Patrona organizowanych przez Dyrekcję Ośrodka Szkolno-Wychowaczego nr 2 w Bydgoszczy im gen. Stanisława Maczka. Tegoroczna uroczystość była jednocześnie zjazdem szkół tego samego imienia. Jak zwykle grono pedagogiczne wraz z wychowankami przygotowało piękną część artystyczną. Spotkanie z kombatantami i miłośnikami I Dywizji Pancernej było ciekawe i inspirujące. Fundacja przekazała na ręce Pana Dyrektora Ryszarda Bieleckiego gry do szkolnej świetlicy. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy :)


VII Bal Wiedeński

W tym roku także organizujemy akcję charytatywną na Balu Wiedeńskim. Zebraliśmy gadżety, które były fantami w loterii. Dochód tradycyjnie przeznaczamy na rehabilitację podopiecznych Otrzymaliśmy wsparcie od:

Dajmynato

Fit by Jatomi

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie

Pani Katarzyna Olejnik Prettysklepik

Pan Zdzisław Piechota Studio Ewitraż

Muzeum Mydła i Historii Brudu - Pan Adam Bujny

Pani Ewa Mirowska Pani Ewelina Młodzik

Wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY W IMIENIU PODOPIECZNYCH


Bezpieczne ferie

17.02.2015 wraz z Fundacją Wszystkich Pokoleń mieliśmy przyjemność uczestniczyć w organizacji zajęć dotyczących bezpieczeństwa dla dzieci rozpoczynających ferie w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 2 w Bydgoszczy. Dzieci wiedzą jak się zachowywać w sytuacjach nietypowych, zagrażających bezpieczeństwu, jak reagować, pomagać, w jaki sposób poruszać się w ruchu ulicznym. To wiedza bezcenna, która może uratować czyjeś życie dlatego z przyjemnością wspieramy takie działania.


Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu

13.02.2015 spotkaliśmy się na Starym Rynku z grupą dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie (przyjechały nawet mamy) i spacerowaliśmy po pięknej Bydgoszczy. Pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Dzięki uprzejmości Pana Adama Bujnego dzieci mogły własnoręcznie wykonać kolorowe pachnące mydełka oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o higienie, kąpielach, myciu, praniu na przestrzeni wieków. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.