Aktualności 2013

Nasi wolontariusze

Nasi wolontariusze kwestowali na ulicach miasta aby zebrać środki na dofinansowanie wyjazdu dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 na zimowy turnus rehabilitacyjny do Tylicza.


Ogólnopolska konferencja o prawach osób niepełnosprawnych

W dniach 13-14.09.2013 Fundacja Dum Spiro Spero na zaproszenie Komendy Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP miała zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji o prawach osób niepełnosprawnych.


Zlot Drużyn nieprzetartego Szlaku ZHP w Funce

W dniach 16-20.09.2013 odbył się kolejny coroczny Zlot Drużyn nieprzetartego Szlaku ZHP w Funce. Jak zawsze wsparliśmy przedsięwzięcie. Uczestnicy Zlotu bawili się i zdobywali nowe umiejętności. Z pewnością powrócimy tu za rok.


"Czuje się bezpieczny w drodze do przedszkola"

25.06.2013 - uroczyste zakończenie projektu "Czuje się bezpieczny w drodze do przedszkola". Nasza Fundacja ufundowała nagrody dla przedszkolaków. Część artystyczna w ich wykonaniu była porywająca.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej

W dniach 19-21.04.2013 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Bydgoszczy odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej - z przyjemnością wsparliśmy to  przedsięwzięcie.


Impreza Charytatywna

11 kwietnia o godz. 20.00 w klubie Awangarda odbyła się Impreza Charytatywna organizowana przez naszą fundację wspólnie z Młodzieżowym Kołem PORP. Cały dochód przekazany został dla Olimpii- studentce WSG, która w grudniu 2012 roku doznała wylewu krwi do mózgu i potrzebuje pieniędzy na dalszą rehabilitację i powrót do pełnej sprawności. Naszą imprezę patronatem objęła Pani poseł Iwona Kozłowska, która wspierała nasze działania oraz bawiła się wspólnie z nami. Dziękujemy również klubowi Awangarda oraz wszystkim wspaniałym sponsorom – Wyższej Szkole Gospodarki, Firmie Gotowski, Fundacji Football Academy Group, restauracjom Chata Myśliwska i Karczma Tatrzańska oraz Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 2.. Impreza była okazją do świetnej zabawy przy największych hitach disco w bardzo szczytnym celu. Gościem specjalnym był zespół COOLERS- gwiazda muzyki Disco Polo oraz największy debiut roku w POLO TV. Zabawę w klimacie disco zapewniał Dj BART- E, a prowadzącym był Piotr Woltman- prezenter z radia ESKA. Wystąpiły również Raiders Crew Cheerleaders oraz pojawili się futboliści Bydgoszcz Raiders. W Awangardzie zebrało się bardzo wielu ludzi o dobrym sercu. Bezcenna jednak okazała się obecność uśmiechniętej Olimpii, która wywołała w nas duże wzruszenie. Ze sprzedaży biletów i datków do puszek udało się zebrać 4460 złotych.


XLVI Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku Funka - uczestniczyliśmy i wsparliśmy organizację.

 


 

Projekt aktywizujący dla osób niepełnosprawnych

„MAM CEL I NIESTRASZNE MI BARIERY”

WARSZTATY NIEZALEŻNEGO FUNKCJONOWANIA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Zadanie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Woj. Kujawsko-Pomorskiego ze środków PFRON