Aktualności 2016

Charytatywny Bieg na Orientację

Wiele osób pracuje społecznie dla naszych podopiecznych - organizują, promują, podejmują inicjatywy, przeprowadzają akcje, eventy. Wszystko po to, żeby zapewnić leczenie, rehabilitację, dać wsparcie tym, którzy tego potrzebują. Pan Tomasz Olechnowicz jest pomysłodawcą i organizatorem kolejnej inicjatywy charytatywnej, o której poniżej. Serdecznie dziękujemy za pracę i czas darowane Amelii i jej mamie.


Turniej Charytatywny dla Amelki i Oli tak to wyglądało


Mecz dla Amelki i jej mamy

Dla naszych podopiecznych poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu odbędzie się turniej piłki halowej i aukcja charytatywna.


"Twoja twarz brzmi znajomo" - półfinał dla naszej podopiecznej

Maria Tyszkiewicz wygrywa półfinał programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo i przekazuje 10 000 złotych wygranej Pani Ewie Grabarczyk, którą opiekuje się nasza Fundacja. Dziękujemy serdecznie :)


Święto Niepodległości 2016

11 listopada z okazji Święta Niepodległości na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu przeprowadziliśmy "PATRIOTYCZNĄ GRĘ ULICZNĄ" dla dzieci - zadanie dofinansowane ze środków UM Bydgoszcz. W organizacji przedsięwzięcia bardzo pomogli nam harcerze z

5 BDH "Niezłomni" - drużynowa Anna Filipczak-Krugły

5 p. BDH "Burza" - drużynowy Ireneusz Krugły

3 harcerzy z próbnej drużyny harcerskiej "Płomienie" ze szczepu Zielone Szeregi - drużynowy Waldek Szulc. Harcerzom serdecznie dziękujemy za wzorowo wykonane zadanie


V BAL PREZESA

Uczestniczyliśmy kwestując na operację Huberta u doktora Paley'a w US. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza za zaproszenie, wszystkim darczyńcom za wielkie serce, a gościom specjalnym za wsparcie inicjatywy :)

Hubert jest o prawie 5 tysięcy złotych bliżej celu


50 Jubileuszowy Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP

W dniach 19-24 września 2016 odbył się 50 jubileuszowy Zlot Nieprzetartego Szlaku ZHP w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce (które równocześnie obchodziło dwudziestą rocznicę powstania). Mieliśmy przyjemność uczestniczyć aktywnie w tym Święcie - Fundacja przygotowała upominki na zakończenie Zlotu dla wszystkich drużyn, a przez cały zlot wspierała czynnie pracę komendantury. Uczestnicy brali udział w wielu zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych - były gry, zabawy, tańce, śpiewy, pląsy, teatr, ogniska, basen, pracownie plastyczne - glina, ceramika, makrama, rzeźba; zajęcia ekologiczne - ogród, entomologia, pszczelarstwo; żeglarstwo, pierwsza pomoc, krótkofalarstwo. Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci to najlepszy dowód na dobrą organizację i ogromną pracę włożoną przez organizatorów przedsięwzięcia. Na uroczystym apelu inaugurującym zlot wiele osób wspierających Nieprzetarty Szlak otrzymało medale, odznaki i podziękowania. Fundacja została wyróżniona za działania na rzecz zdrowia i poprawy jakości życia niepełnosprawnych dzieci - Medal Jordana otrzymała Prezes Zarządu Pani Katarzyna Zwierzchowska.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi TPD


02.10.2016 Koncert Charytatywny dla Huberta

Zagrały charytatywnie:

• BANAU

• FREEBIRDS

• OSADA

• POKÓJ NUMER 3

• WATAHA

• WIDOK NA BLUESA

Dochód przeznaczony jest na operacyjne leczenie stawu łokciowego Huberta w klinice dr Paley'a na Florydzie.

Akcję można wspomóc wpłacając darowizną na subkonto nr 42 1240 1183 1111 0010 3661 2027


BAL PREZESA

03.10.2015 w Hotelu Słoneczny Młyn po raz czwarty odbył się BAL PREZESA. Wśród 140 zaproszonych gości - biznesmenów, przedsiębiorców, właścicieli firm prowadziliśmy kwestę na zimowy turnus rehabilitacyjny dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie. Efekt zbiórki jest imponujący, serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie, wielkie serce i szczodrość. Zebraliśmy ponad 3000 zł :) Szczególne podziękowania składamy na ręce Prezesa Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza Wojciecha Świtały - organizatora Balu i dobrego ducha całego przedsięwzięcia, a zwłaszcza naszego w nim udziału. Nieocenioną pomoc okazali nam wolontariusze z Sarmackiego Dziedzictwa - Marysiu, Szymonie - dziękujemy pięknie :) Za niespodziankę - czek na 1000 zł dziękujemy Stowarzyszeniu .Nowoczesna Bydgoszcz. Z Państwa pomocą dzieciaki pojadą do Zakopanego jak co roku :)

Wszystkim zaangażowanym w akcję - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)