Aktualności 2017

Gala Wolontariatu

05.12.2017

Dzisiaj Święto Wolontariatu - dzień, w którym szczególnie ciepło i z wdzięcznością myślimy o tych, którzy mają czas, ochotę i determinację aby podarować potrzebującym to co najcenniejsze - swoją obecność i uwagę. Laureatom nagród i wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz potrzebujących. Organizacje pozarządowe zawdzięczają wolontariuszom możliwość sprawnego i skutecznego działania. Gratulacje i ogromne DZIĘKUJEMY!

fot. Barbara Małecka


Akcja Świąteczna

30.11.2017

Dołączyliśmy dzisiaj do Motomikołajów - przekazaliśmy 3 materace do ćwiczeń. Dzięki naszym przyjaciołom i darczyńcom mogliśmy wesprzeć tę szlachetną akcję :)


Narodowe Święto Niepodległości

Dzisiaj, z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Fordonie zagościła atmosfera z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Świętowaliśmy odzyskanie wolnej i niepodległej ojczyzny - było refleksyjnie, historycznie, patriotycznie i radośnie. Pomimo surowej aury frekwencja znakomita, co dowodzi odpowiedzialnej i świadomej obywatelskiej postawy mieszkańców. Wiele atrakcji przygotowaliśmy wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu, Fundacją Historii Polskiej Broni Pancernej, GRH "Poland", BZDZ, Radą Osiedla Stary Fordon, Klubem "Marzenie 50+", Fundacją Pro Omnis, OSP Białe Błota, Klubem Emiter, 5 BDH "Niezłomni", Zespołem "Taneczny Krąg", Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny, ZUS, NBP, UM Bydgoszcz. Patronat Honorowy - Pan Michał Stasiński Poseł na Sejm RP Wsparcia finansowego udzielili: Pan Tadeusz Zwiefka Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Janusz Zemke Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Ireneusz Nitkiewicz Radny Miasta Bydgoszczy Rada Osiedla Stary Fordon Projekt dofinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.


Wystawa prac twórców nieprofesjonalnych "POZA RAMY"

17 września surowe wnętrze fordońskiej synagogi ożyło i zakolorowiło się :) Wernisaż wystawy "Poza ramy" i koncert Champs z zespołem przyciągnęły wielu odbiorców kultury. Satysfakcja i wzruszenie twórców - bezcenne :)

Serdeczne podziękowania dla wszystkich , którzy okazali swą hojność i wsparli nasze przedsięwzięcie:

Pani Poseł Teresa Piotrowska

Pan Radny Ireneusz Nitkiewicz

Rada Osiedla Nowy Fordon - Pan Jan Kwiatoń Przewodniczący Rady

Firma ORENO

Fundacja Pro Omnis

M4Bizz

Za pomoc szczególnie dziękujemy Krystianowi i Adamowi ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu


Podsumowanie II Pikniku Organizacji Pozarządowych

Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie II Pikniku Organizacji Pozarządowych. Przypomnieliśmy sobie piękne chwile spędzone 11 czerwca na Wyspie Młyńskiej z bydgoszczanami, rozmawialiśmy o potencjale bydgoskich NGO-sów, z rąk Pani Wiceprezydent Anny Mackiewicz otrzymaliśmy podziękowania od Pana Rafała Bruskiego Prezydenta Miasta Bydgoszczy, podziwialiśmy występy artystów. Uroczystość zakończył wspaniały tort - dziękujemy Zespołowi do Spraw Wspierania organizacji Pozarządowych i Wolontariatu koordynowanemu przez Panią Dorotę Glazę.

Do zobaczenia na kolejnym Pikniku


Pólko - warsztaty dla "Światozmieniaczy"

Warsztaty dla Światozmieniaczy podczas zlotu Hufca Bydgoszcz Miasto 17.06.2017. Rozmawialiśmy o tym jak możemy zostawić świat odrobinę lepszym niż go zastaliśmy :)

Powodzenia:)


Rozpoczęcie lata w Myślęcinku

Wspólnie z Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy bawimy się z dziećmi :) Zapraszamy do Myślęcinka


Święto Starego Fordonu

Ekipa edukacyjno-konsultacyjno-rehabilitacyjna :) (Fundacja, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2) podczas Jarmarku Starofordońskiego, jednej z wielu atrakcji Święta Starego Fordonu. Bardzo efektywny i pracowity dzień.


Dzień Dziecka w Ośrodku Szkolno--Wychowawczym nr 2 w Bydgoszczy

Sportowy Dzień Dziecka w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Bydgoszczy - miło nam było gościć i wnieść skromny wkład w pulę nagród dla najlepszych sportowców :) Pogoda i humory dopisały, a gofry autorstwa Pana Tomka palce lizać.


Dzień Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie

Dzień Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie - obchodzony rodzinnie, po harcersku w ośrodku harcerskim w Smerzynie :) Dziękujemy za zaproszenie, a dzieciom życzymy wszystkiego dobrego i ... smacznego.


O Fundacji w Radio PiK

Zapraszamy do wysłuchania audycji

http://www.radiopik.pl/118,66,20170514


Gala Wolontariatu

Dzisiaj Święto Wolontariatu w Bydgoszczy - najdzielniejsi wolontariusze odebrali z rąk Pani Prezydent Miasta nagrody za pracę, zapał, serce i pozytywną energię dzięki którym życie staje się lepsze :) Młodym ludziom o wielkich sercach dziękujemy za wszystko co robią dla potrzebujących.


II Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

Przy naszym skromnym udziale wybrano 8 członków (reprezentantów III Sektora) na kolejną kadencję Rady Działalności Pożytku Publicznego. Życzymy dobrych decyzji, kreatywności i satysfakcji z pełnionej funkcji wszystkim Wybranym


Koncert Kolęd dla Piotra