Aktualności 2018


Podziękowanie za współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych w Żninie i drużyną NS

Na zakończenia 2018 roku otrzymaliśmy piękny prezent - podziękowanie za współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych w Żninie i drużyną NS, która tam działa. Bardzo dziękujemy i obiecujemy dalszą współpracę.


Jasełka i Wigilia w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2

Jak co roku uczestniczyliśmy w pięknych jasełka i klimatycznej Wigilii w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, pogoda dodała uroku temu wieczorowi :)Dziękujemy za zaproszenie Panu Dyrektorowi Ryszardowi Bieleckiemu. Bardzo nam było miło gościć i dorzucić co nieco słodkości do mikołajowych upominków dla dzieci. :)

Wesołych Świąt!


Jubileuszowa Konferencja z okazji 60-lecia Nieprzetartego Szlaku ZHP

06.12 2018 r. - Jubileuszowa Konferencja z okazji 60-lecia Nieprzetartego Szlaku ZHP Od początku istnienia nasza Fundacja wspiera działania Nieprzetartego Szlaku ZHP. Dofinansowujemy zloty, turnusy, a także aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach NS. Mamy już w dorobku kilka odznaczeń i medali od naszych harcerskich przyjaciół, za które serdecznie dziękujemy. Na jubileuszowym Zlocie Nieprzetartego Szlaku z okazji 60-lecia działalności Prezes Katarzyna Zwierzchowska została uhonorowana brązowym Krzyżem za Zasługi dla ZHP. To ogromne wyróżnienie dla niezrzeszonego sympatyka ZHP, tym bardziej dziękujemy za rekomendację.Betlejemskie Światło Pokoju

3 grudnia 2018 r. w Żnińskim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny, na którym zbierano środki na wyjazd 17 DH NS ZHP po Betlejemskie Światło Pokoju. W koncercie wzięli udział żnińscy artyści, uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie. Dzięki hojności widzów i naszemu dofinansowaniu harcerze uczestniczyli w wyprawie do Zakopanego i słowackiego Svitu po Betlejemskie Światło Pokoju.


Obchody odzyskania niepodległości

10 listopada 2018 r., w przededniu stulecia odzyskania niepodległości w Starym Fordonie zorganizowaliśmy, dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Bydgoszczy i Fundacji Zamek Dybów i Gród Nieszawa (ze środków FIO), uroczyste obywatelskie obchody tej rocznicy.

Na fordońskim Rynku pojawiło się wielu mieszkańców i przedstawiciele władz miasta oraz lokalnych organizacji i instytucji. List od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego odczytał i przekazał na ręce Prezes Katarzyny Zwierzchowskiej wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Lech Zagłoba-Zygler. Kwiaty złożyły delegacje:
Rady Miasta Bydgoszczy, Rady Osiedla Stary Fordon, Fundacji Dum Spiro, Spero, Stowarzyszenia Historycznego Garnizon Toruń, Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, Stowarzyszenia Klub Marzenie 50+, Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, SP nr 4, SP nr 27, SP nr 65, Zakładu Karnego Bydgoszcz-Fordon, ZHP, nowo wybranych radnych (Koalicji Obywatelskiej) Miasta Bydgoszczy. 
Uroczystość odbyła się w asyście wojskowej I Batalionu Logistycznego Ziemi Nakielskiej i zakończyła się salwą honorową. Towarzyszyły nam historyczne pojazdy wojskowe i rekonstruktorzy w mundurach z czasów walk o niepodległość.
Po przemarszu do fordońskiej synagogi rozpoczęło się radosne wspólne śpiewanie z Piotrem Zaporowiczem, Jarosławem Wardowskim i Tomaszem Stachowiczem. Następnie miał miejsce wykład dr Darii Bręczewskiej-Kuleszy o kobietach podróżniczkach, występ seniorów z Centrum Wielu Pokoleń przy Fundacji Pro Omnis, prezentacja dzieci ze świetlicy środowiskowej "Kącik", prezentacja projektu "Legendaria" Fundacji Nasza tradycja-nasza przyszłość.
Patriotyczną Grę Uliczną przygotowała i pięknie przeprowadziła 7 BDH "Zielona Siódemka", upominki dla uczestników zostały przygotowane dzięki Posłowi na Sejm RP Michał Stasiński, Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Bydgoszcz Lechowi Zagłobie-Zyglerowi i Kazimierzowi Drozdowi, Radnemu Miasta Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz, Salonowi Żyj z Klasą Justyna PolasikJoanna Czerska-Thomas, Radzie Osiedla Stary Fordon.
Podczas imprezy można było zapoznać się ze starym sprzętem radiowym wytwarzanym niegdyś w bydgoskiej Eltrze, działalnością edukacyjną NBP, a historię kulinarną regionu w postaci pysznej degustacji i pokaz mody z lat 20 przedstawiła Fundacja Pro Omnis. Wystawę prac malarskich o tematyce związanej z Józefem Piłsudskim zaprezentowała Anna Osińska.
Na zakończenie pięknym koncertem Bianka Urbanowska z Jackiem Superczyńskim zabrali gości w podróż z "Ziemi włoskiej do Polski".
Kartę pocztową i znaczek dedykowane fordońskim obchodom stulecia niepodległości przygotowali Małgorzata SzydłowskaAneta SzydłowskaRobert LolekWaldemar KawińskiKatarzyna Zwierzchowska.
Przepiękny plakat stworzyła Ewa Raczyńska-Mąkowska.
Wszystko udało się dzięki współpracy i pomocy wielu organizacji, instytucji i osób, a były to: 
Stowarzyszenie Historyczne "Garnizon Toruń"
Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego
Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu
Rada Osiedla Stary Fordon
Fundacja Nasza tradycja - nasza przyszłość
- Świetlica Środowiskowa "Kącik"
M4Bizz
ZHP Szczep 7 BDH Zielona Siódemka Drużyna Młode Wilki
- Bydgoska Drużyna Harcerska "Arbor"
- Próbna Bydgoska Drużyna Harcerska "Wodni Odkrywcy"
- 5 BDH im Danuty Siedzikówny
- Fundacja Gesta
- Harcerski Klub Łączności Emiter
- NBP
Gościem Honorowym był Pan kpt. Edmund Semrau, weteran I Dywizji Pancernej gen. Maczka, dzięki GRH Poland.
W przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia włączyli się: Marek ZwDorota SucharskaWardosław JarowskiArt NeyEwa Raczyńska-MąkowskaNatalia GóraKatarzyna ZalewskaDanuta ŻołądkiewiczMagdalena Ernest, Grażyna Szopa, Justyna PolasikEMA DamskaHanna Rzadkosz-Florkowska, Kinga i Rafał GraczykAneta SzydłowskaRobert LolekAdam CzekajewskiRafael Prętki, dr Daria KuleszaAnna OsińskaMałgorzata StawickaTadeusz OszubskiRobert SigmundssonAgata KornikIwona DurskaHanna Kasica.
Koordynację i opiekę merytoryczną nad przebiegiem uroczystości sprawował mjr Marek Zwiefka.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i współpracę i zaangażowanie.

 


"Bydgoszcz - droga do wolności"

"Bydgoszcz - droga do wolności" - wystawa, pokazy i prelekcje o roli Bydgoszczy w walce o niepodległość z okazji 100 lecia odzyskania przez Polską niepodległości. Wydarzenie sfinansowane przez Miasto Bydgoszcz, przy współpracy z mjr Markiem Zwiefką, mjr Witoldem Błasiakiem i malarką Anną Osińską, która przygotowała wystawę swoich obrazów poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia i wszystkim zwiedzającym.


Bydgoskie Debiuty 2018

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność współpracować z Fundacją Nasza Tradycja - Nasza Przyszłość w projekcie "Bydgoskie Debiuty 2018". Były to 4 wydarzenia artystyczne promujące debiutujących bydgoskich artystów i przedstawiające ich twórczość szerszej publiczności. Wernisaże, wieczór autorski i koncert odbyły się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy wsparciu finansowym Miasta Bydgoszczy.

 


Prelekcja

10.10.2018

Prelekcja prezes Katarzyny Zwierzchowskiej o Fundacji, o rehabilitacji, o arteterapii i o obrazach pani Ani Derewienko na zaproszenie Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość w Domu Legend Bydgoszczy. Dziękujemy za zaproszenie Pani Prezes Małgorzacie Stawickiej, Panu Dyrektorowi Kreatywnemu Tadeuszowi Oszubskiemu, Pani Ani Derewienko za obecność, a Panu Mariuszowi Ręgielowi za piękny fotoreportaż. Wszystkim przybyłam serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.


52 Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP Funka 2018

1.09.2018

Dzisiaj uroczystym apelem rozpoczął się uroczyście 52. Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP Funka 2018. Szczególny to zlot ponieważ odbywa się w Jubileuszowym Roku 60 – lecia Nieprzetartego Szlaku ZHP. Jak co roku towarzyszyliśmy uczestnikom, ich opiekunom i organizatorom w inauguracyjnym apelu i zajęciach. Tradycyjnie przekazaliśmy nagrody dla drużyn i życzenia wspaniałej harcerskiej przygody.

Czuwaj!

+


Odbudujmy dom Danusi!

03.07.2018

29 czerwca spłonął dom Pani Danuty - samotnej matki wychowującej trójkę dzieci i prowadzącej hodowlę Glamour Bengal.

Rodzina straciła dorobek życia i dach nad głową oraz całą hodowlę, w pożarze zginęły wszystkie koty :(

Okażmy, że w obliczu nieszczęścia nikogo nie zostawimy bez pomocy.

Wszystkie aktualne informacje są dostępne na utworzonej specjalnej stronie: https://www.facebook.com/groups/552162021853115/

!!!!!!! TYTUŁ PRZELEWU/WPŁATY: odbudowa domu Danusi

Wpłaty w PLN 06 1240 1183 1111 0010 3547 9036

Wpłaty w USD 69 1240 1183 1787 0010 6590 4236

Wpłaty w EUR 12 1240 1183 1978 0010 6590 4151

Wpłaty w GBP 88 1240 1183 1789 0010 7056 3868

SWIFT: PKOP PL PW IBAN: PL + numer rachunku na który chcą Państwo wysłać przelew

Można również utworzyć aukcję na Charytatywni Allegro: https://charytatywni.allegro.pl/cele…

Instrukcja: 1. zakładka "wystaw przedmiot",

2. logujesz się swoim kontem allegro,

3. wyszukaj cel - Fundacja Dum spiro, Spero Odbudowa domu Daniusi,

4. opisujesz aukcję normalnie jak każdą,

5. należność wpływa na konto fundacji, a wystawiający dostaje informację o możności wysłania przedmiotu!

No to do dzieła!


III Piknik Organizacji Pozarządowych

17.06.2018

III Piknik Organizacji Pozarządowych w Bydgoszczy - impreza z roku na rok nabiera rozmachu dzięki pracy i zaangażowaniu Zespołu do Spraw Wspierania Organizacji Pozarządowych :) i wsparciu Rady Działalności Pożytku Publicznego. Przy naszym stanowisku jak zwykle dużo dobrej zabawy dla najmłodszych i poradnictwo dla rodziców - dziękujemy doborowej drużynie z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy, która jak zwykle towarzyszyła nam w tym przedsięwzięciu. Na zakończenie koncert klimatycznej kapeli - Dubska :)

Do zobaczenia za rok.


O nas na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

14.06.2018

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt i przyjemność zaprezentować swój dorobek studentom pedagogiki UKW oraz zachęcić ich do działań wolontarystycznych - za spontaniczne oklaski serdecznie dziękujemy.


Wspieramy RON

05.05.2018

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na Starym Rynku w Bydgoszczy - wspieramy protest opiekunów osób niepełnosprawnych w sejmie. Czerwone koszulki, zielone serduszka - nadzieja na godne życie.


Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy

06.03.2018

Dzisiaj otrzymaliśmy piękną nagrodę za najlepszą inicjatywę społeczną 2017 roku - serdecznie dziękujemy Kapitule Konkursowej za docenienie naszej pracy, gratulujemy wszystkim Laureatom Nagród i Wyróżnień :) Jeszcze raz wielkie podziękowania dla tych, którzy pracowali z nami przy jej realizacji - Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, Fundacja Historii Polskiej Broni Pancernej, GRH Poland, Klub Marzenie 50+, Rada Osiedla Stary Fordon, Fundacja Pro Omnis, Harcerski Klub Łączności Emiter, 5 BDH, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 65, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, klasa mundurowa BZDZ, Zakład Karny w Fordonie, OSP Białe Błota, OSP Fordon, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, Zespół Taneczny Krąg, Chór "To i Owo", NBP, ZUS. Szczególnie pięknie kłaniamy się mieszkańcom Fordonu, którzy tak licznie przybyli i aktywnie uczestniczyli w imprezie. Zapraszamy na kolejną edycję fordońskich obchodów Święta Niepodległości!