Aktualności 2019


W przededniu Święta Niepodległości

10.11.2019 -  W przededniu Święta Niepodległości w Centrum Wielu Pokoleń Fundacji Pro Omnis odbyły się obywatelskie obchody tego radosnego dnia.
Seniorzy zaprezentowali piękny program artystyczny, nasi przyjaciele zapewnili liczne atrakcje dla mieszkańców, a na zakończenie Bianka Urbanowska w towarzystwie Piotra Proniuka wykonała piękny koncert "Piosenki dla Niepodległej".
Serdecznie dziękujemy Fundacja Pro Omnis za gościnność i przygotowanie występów, Bianka Urbanowska za wspaniały koncert, Mincerz Fordoński za przygotowanie okolicznościowej monety, Marek Zw za oprawę historyczną, Szkole Mundurowej BZDZ, Dworkowi Zawadzkich, Anecie i Oli Szydłowskim, Jarek Mikietyński, Przemek Smarz, Natalia Góra, Julianna Góra, Witoldowi Błasiakowi, Bogdanowi Bielickiemu, Agnieszka Lange-Olszewska, Malina Forusińska i Wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia dzisiejszego dnia.
Mieszkańcom za liczne przybycie również bardzo gorąco dziękujemy :)
W Fordonie świętujemy radośnie i obywatelsko
.


"Powrót Bydgoszczy do Macierzy"

09.11.2019 - Fotorelacja z wystawy "Powrót Bydgoszczy do Macierzy".
Dziękujemy za przybycie i ciepłe słowa wszystkim zwiedzającym :)

Szczególnie dziękujemy za przygotowanie wystawy i oprowadzanie gości majorowi Markowi Zwiefce, majorowi Witoldowi Błasiakowi i młodzieży z BZDZ.
Równie serdecznie dziękujemy Sławomirowi Lewanowi (Marszałek Piłsudski), Nikodemowi Zamiatowskiemu (Roman Dmowski) i Monice Nawrot-Borowskiej za klimat epoki :)

Marek Zw Jarek Mikietyński Aneta Szydłowska Robert Lolek Katarzyna Tomaszewska Monika Anna Nawrot-Borowska Nikodem Zamiatowski Krzysztof Pawlicki.

Dni Patrona w Szkole Podstawowej nr 23 Specjalnej

08.11.2019 - Wczoraj mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 23 Specjalnej. Przygotowany program przybliżył wszystkim postać Stefana Balcera w 80. rocznicę śmierci. Otrzymane z rąk Pani Dyrektor Podziękowanie za współpracę było dla nas wielką niespodzianką. Serdecznie dziękujemy.


Wystawa "Bydgoszcz 1918-1939"

19.10.2019 - Wystawa "Bydgoszcz 1918-1939", projekt dofinansowany prze Miasto Bydgoszcz Dzisiaj mieliśmy przyjemność zapoznać bydgoszczan z historią miasta w latach 1918-1939. Panu majorowi Witoldowi Błasiakowi i Panu majorowi Markowi Zwiefce dziękujemy za piękna wystawę i interesujące objaśnienia, a zwiedzającym za liczne przybycie.


Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

08.10.2019 - Rok temu, 8 października Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zostało uroczyście otwarte. Z okazji "roczku" Centrum gościło dzisiaj bydgoskie NGOsy podczas IV Bydgoskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, wręczono nagrody "Przechodzący przez Rzekę" oraz podziękowania za udział w Pikniku Organizacji Pozarządowych, a jedno trafiło i do nas :)

Bardzo za nie dziękujemy.


Przekazanie wyposażenia sal w SP 23

07.10.2019 - Dzisiaj na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 Specjalnej, Małgorzaty Sopór, przekazaliśmy stoły i krzesła na wyposażenie sali lekcyjnej klasy trzeciej. Uczniowie już pracują na nowych stanowiskach.


Wspomagamy przedsięwzięcia Przedszkola nr 22

28.09.2019 - Od wielu lat wspomagamy przedsięwzięcia Przedszkola nr 22 kierowane do dzieci i rodziców. W ramach Dnia Głośnego Czytania Prezes Fundacji wzięła udział w wydarzeniu "Poczytaj mi proszę" promującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Na pamiątkę wspólnego czytania Fundacja podarowała przedszkolakom pluszakowy upominek.


53. Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku

24.09.2019 - 53. Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku, jak co roku we wrześniu jesteśmy w Funce z harcerzami. Panu Danielowi Brożkowi z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dziecka serdecznie dziękujemy za Medale 100 Lat TPD dla naszej Fundacji i Pani Prezes. Dla uczestników Zlotu, jak zwykle przekazaliśmy na ręce Komendantki hm. Grażyny Szopy nagrody i upominki.


IV Pikniku Organizacji Pozarządowych

16.06.2019 - 16 czerwca 2019 r. na wyspie Młyńskiej bydgoskie organizacje pozarządowe prezentowały swój dorobek i potencjał podczas IV Pikniku Organizacji Pozarządowych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym święcie.


Turnus rehabilitacyjny dla 20 małych bydgoszczan

07.06.2019 - W dniach 27.05-07.06 zorganizowaliśmy turnus rehabilitacyjny dla 20 małych bydgoszczan. Dzieci uczestniczyły w indywidualnych zajęciach z kinezyterapeutą, pedagogiem, logopedą. Projekt dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz zrealizowaliśmy w Centrum Terapii i Rehabilitacji Sensis we współpracy z wykwalifikowaną kadrą ośrodka. W imieniu naszych podopiecznych bardzo dziękujemy za efektywnie i sympatycznie spędzony czas.


Turnus rehabilitacyjny dla młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie

18.05.2019 - w dniach 12-18 maja zorganizowaliśmy turnus rehabilitacyjny dla młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie. Poza zajęciami rehabilitacyjnymi byliśmy w Oceanarium, Centrum Experyment, w Aqua Parku, na kręglach i wieczorku tanecznym. Spacerowaliśmy, graliśmy w quizy i warcaby, świętowaliśmy imieniny Weroniki i oczywiście intensywnie się rehabilitowaliśmy.


Festyn charytatywny dla Leosia

11.05.2019 - Festyn charytatywny dla Leosia, który współorganizowaliśmy wraz z tatą Leona odwiedziło wielu bydgoszczan o szczodrych sercach .


O naszej działalności

10.05.2019 - O naszej działalności w zakresie budowania społeczeństwa obywatelskiego dla studentów Pedagogiki UKW :) Dziękujemy dr Elżbieta Okońska za zaproszenie i Państwu Studentom za uwagę.


Zajęcia rehabilitacyjne realizowane w Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS

04.05.2019 - Zapraszamy :) dzieci i młodzież (0-24 lata) zamieszkałe w Bydgoszczy na zajęcia rehabilitacyjne realizowane w Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS w dniach 27.05 - 07.06.2019 r. W programie 12 godzin rehabilitacji z oferty Centrum dla każdego uczestnika, według zaleceń specjalisty http://rehabilitacjadziecisensis.pl/. ‼️Warunki: orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i miejsce zamieszkania w Bydgoszczy. Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz


Święcie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy

29.03.2019 - W dniu 29 marca 2019 r. uczestniczyliśmy jak co roku w Święcie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego nr 2 w Bydgoszczy. Była to 72. rocznica powstania Ośrodka i 22. rocznica nadania imienia generała Stanisława Maczka. Na obchody jak co roku przybyli kombatanci 1. Polskiej Dywizji Pancernej: mjr Janusz Gołuchowski ze Stołecznego Środowiska 1. Dywizji Pancernej i kpt. Wacław Butowski z Gdańska oraz Przyjaciele Ośrodka. Uroczystość rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą Patronowi. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali piękny spektakl teatralny. Tradycyjnie wsparliśmy Ośrodek upominkiem z okazji kolejnej rocznicy, tym razem był to 50-cio calowy telewizor i słodycze dla wychowanków. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie


1% w Bydgoszczy

20.03.2019 - Wraz z Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz naszymi bydgoskimi harcerzami zachęcamy do pozostawienia 1% w Bydgoszczy.


Dzisiaj święto Organizacji Pozarządowych

27.02.2019 - Dzisiaj święto Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji otrzymaliśmy życzenia i podziękowanie za działanie od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego. Bardzo za nie dziękujemy.


Zakup pompy insulinowej

07.02.2019 - Dzięki anonimowemu darczyńcy udało się sfinansować zakup pompy insulinowej dla Pawła - kochamy takie dni