Aktualności 2014

Turnus rehabilitacyjny w Zakopanem

W dniach 10-14.12.2014 r zorganizowaliśmy turnus rehabilitacyjny w Zakopanem. Dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w wielu zajęciach i podziwiały uroki Tatr. Rekreacja w termach, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, spacery, zwiedzanie - to był bardzo efektywny wyjazd :)


Święto Niepodległości

09.11.2014 na fordońskim Rynku oraz w Cafe Rynek miało miejsce integracyjne spotkanie mieszkańców Fordonu z okazji Święta Niepodległości. Fundacja Dum Spiro, Spero uczestniczyła w organizacji i koordynacji wydarzenia. Dziękujemy wszystkim organizacjom i wolontariuszom, którzy przyłączyli się do działań. Oprawę historyczną (okolicznościową wystawę i lekcję żywej historii) przedstawiła grupa rekonstruktorów z GRH BZDZ Garnizon Bydgoszcz. Zaprezentowało się również Koło Przyjaciół 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Jana Karola Chodkiewicza w Bydgoszczy Część artystyczną wykonały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Bartek i Klara towarzyszyli nam z gitarą i śpiewem. Razem z wolontariuszami i harcerzami "Nieprzetartego Szlaku" przeprowadziliśmy "Patriotyczną Grę Uliczną'"- miejską zabawę terenową. Bydgoska Szkoła Maszynki zaprezentowała w Cafe Rynek gry pokazowe, naukę grania i pokazy malowania Wolontariusz PCK przedstawił instruktaż pierwszej pomocy i przeszkolił chętnych w tym zakresie. Fundacja Dum Spiro, Spero zaprezentowała dorobek swoich podopiecznych i zaprzyjaźnionych ośrodków. Cafe Rynek zapewniła napoje i przekąski oraz dla dzieci specjalne stanowisko gdzie wykonywały kotyliony.

Na zakończenie - FAJERWERKI!


XLVIII Zlot Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" ZHP

Na zaproszenie Komendy Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP uczestniczyliśmy w XLVIII Zlocie Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku". W czasie zlotu uczestnicy poznawali tajniki żeglarstwa, łączności, pierwszej pomocy, tworzenia prac z gliny i wikliny. Bawili się przy ognisku, na dyskotece z karaoke, w aquaparku. Uczestniczyli w lekcji żywej historii, a na koniec podczas gry terenowej "zdawali egzamin" ze wszystkich nabytych umiejętności. Podczas ostatniego apelu każda drużyna odebrała nagrody za udział w Zlocie - a my mieliśmy przyjemność ufundować i wręczyć część z nich. Organizatorom Zlotu serdecznie dziękujemy za wzorowe przygotowanie imprezy.


TURNUS REHABILITACYJNY 31.08-06.09.2014

Tydzień intensywnych zajęć rehabilitacyjnych i integracyjnych dla dwunastu dzieciaków z Zespołu Szkół Specjalnych z Żninie. Program był bardzo bogaty, mnóstwo interesujących zajęć. Codzienna rehabilitacja w sanatoryjnej bazie, aktywny wypoczynek w Aquaparku i na kręgielni, plażowanie, zwiedzanie, rejs statkiem po Motławie, wycieczka na Westerplatte, bardzo ciekawa wizyta w Centrum Experyment i gdyńskim Akwarium, spacery i integracyjne wieczorki taneczne. Tylko tydzień i aż tyle do zrobienia :)


Jestem bezpieczny w drodze do przedszkola

Po raz drugi przeprowadziliśmy w Przedszkolu nr 22 program profilaktyczny "Jestem bezpieczny w drodze do przedszkola". Podczas zabawy i zajęć edukacyjnych oraz plastycznych dzieci nauczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Wszystkie przedszkolaki otrzymały odblaskowe kamizelki poprawiające ich bezpieczeństwo podczas spacerów po mieście. Fundacja dziękuje za piękny dyplom :)


VI Bal Wiedeński

22.02.2014 - VI Bal Wiedeński. Przygotowaliśmy loterię fantową, z której dochód przeznaczony będzie na turnus rehabilitacyjny dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Żninie. Za hojność serdecznie dziękujemy :)


Charytatywny Turniej Piłki Halowej

15.02.2014 - Charytatywny Turniej Piłki Halowej Dla Szymona i Bartka, podopiecznych naszej fundacji, rozegrano halowy turniej piłkarski. Frekwencja, szczodrość i dobry humor dopisały - w imieniu chłopców i ich rodziców dziękujemy za zorganizowanie tego wydarzenia.


10 lat Fundacji Dum Spiro, Spero

08.01.2014 minęło 10 lat od powołania Fundacji Dum Spiro, Spero Krótki przegląd działalności fundacji: